DeLeon Bearcats

2017 Class 2A (11M)  Division 1 - District 7
 

1997 Schedule
Head Coach: Grady West
WKTeamSCTeamSC  
 PComanchev19TDeLeond7
 PBangsv20TDeLeond7
 TDeLeon$45mEarlyf6
 TDeLeonv28mEastlandv3
 nGoldthwaite321TDeLeonv10
 TDeLeon$45PRangerf6D
 TCiscod7TDeLeonv3D
 nDublinv24TDeLeon321D
 TDeLeonv17THamiltond7D
 TDeLeonv273Hicos14D
 P@Bangsv41TDeLeons14B
1997 Schedule
DateOpponentScore 
ComancheL7-19
BangsL7-20
EarlyW45-6
EastlandW28-3
GoldthwaiteL10-21
RangerW45-6D
CiscoL3-7D
DublinL21-24D
HamiltonW17-7D
HicoW27-14D
@BangsL14-41B
View Previous Seasons
No Data
 
Vs All Opponents (See Common Only)
Click on teams to see side-by-side scores.
Abilene Wind HS (0-0)
Abilene Wylie (2-1)
Albany (10-15-1)
Aledo (0-1)
Anson (0-1)
Baird (12-2)
Ballinger (0-1)
Bangs (23-5-2)
Barbers Hill (0-1)
Baylor JV (1-0)
Blanket (1-0)
Bosqueville (1-1)
Boyd (0-1)
Brady (2-1)
Breckenridge (1-1)
Bremond (0-2)
Brownwood (0-1)
Brownwood JV (0-0-1)
Caddo (1-0)
Cayuga (1-1)
Celeste (1-0)
Celina (0-1)
Christoval (2-0)
Cisco (29-17)
Clifton (2-5)
Clyde (6-1)
Coleman (5-7)
Collinsville (0-3)
Comanche (37-49-4)
Comanche JV (1-0)
Comyn (1-0)
Crawford (2-5)
Cross Plains (29-8)
Dawson(11M) (2-0)
Desdemona (3-3)
Dublin (40-43-2)
Early (22-10)
Eastland (28-35-3)
Eldorado (0-1)
Forney (0-1)
FW Trimble Tech (0-1)
Gatesville (2-1-1)
Gatesville State School (1-0)
Glen Rose (2-2)
Godley (2-0)
Goldthwaite (22-19)
Gorman (41-16-5)
Graham (0-1)
Granbury (6-3-4)
Grand Saline (0-1)
Grandview (0-1)
Greenville (0-1)
Groveton (0-1)
Gustine (2-0-1)
Hamilton (33-32)
Haskell (0-2)
Hawley (1-1)
Hico (25-15-1)
Hillsboro (0-1)
Holliday (1-0)
Honey Grove (0-1)
Howard Payne JV (1-0)
Iraan (1-0)
Italy (2-2)
Itasca (2-0)
Junction (0-1)
Keller (0-3)
Lake Worth (1-0)
Lindsay (1-0)
Mart (0-3)
Mason (2-2)
Masonic Home (1-0)
May (1-0)
Maypearl (1-0)
McGregor (0-2)
Meridian (4-4)
Milano (0-1)
Millsap (3-3)
Mineral Wells (0-0-1)
Moran (1-0)
Muenster (1-1)
Munday (1-0-1)
Olden (2-0-1)
Olney (0-2)
Open (0-0)
Panhandle (1-1)
Perrin-Whitt (5-1)
Pilot Point (1-0)
Pioneer (1-0)
Quanah (0-1)
Quinlan Boles (0-1)
Ranger (40-13)
Reagan County (1-0)
Riesel (1-0)
Rio Vista (1-1)
Rising Star (6-2)
Roby (2-0)
Rochelle (0-1)
Roscoe (2-0)
San Angelo Lake View (1-1)
San Saba (11-12)
Santa Anna (5-1)
Santo (10-2)
Schulenburg (1-0)
Seagraves (2-0)
Seymour (1-1)
Sonora (0-1)
Stamford (2-1)
Stephenville (6-8-1)
Strawn (5-4)
Tolar (2-6)
Tuscola Jim Ned (4-0)
Valley Mills (4-4)
Valley View (1-0)
Waco Methodist Home (0-1)
Waco State Home (1-0)
Wall (2-1)
Weatherford (0-2)
Wellington (1-0)
Whitney (2-1)
Windthorst (1-0)
Wink (0-0-1)
Winters (4-2)
Vs All Opponents (See Common Only)
Click on teams to see side-by-side scores.
Abilene Wind HS (0-0)
Abilene Wylie (2-1)
Albany (10-15-1)
Aledo (0-1)
Anson (0-1)
Baird (12-2)
Ballinger (0-1)
Bangs (23-5-2)
Barbers Hill (0-1)
Baylor JV (1-0)
Blanket (1-0)
Bosqueville (1-1)
Boyd (0-1)
Brady (2-1)
Breckenridge (1-1)
Bremond (0-2)
Brownwood (0-1)
Brownwood JV (0-0-1)
Caddo (1-0)
Cayuga (1-1)
Celeste (1-0)
Celina (0-1)
Christoval (2-0)
Cisco (29-17)
Clifton (2-5)
Clyde (6-1)
Coleman (5-7)
Collinsville (0-3)
Comanche (37-49-4)
Comanche JV (1-0)
Comyn (1-0)
Crawford (2-5)
Cross Plains (29-8)
Dawson(11M) (2-0)
Desdemona (3-3)
Dublin (40-43-2)
Early (22-10)
Eastland (28-35-3)
Eldorado (0-1)
Forney (0-1)
FW Trimble Tech (0-1)
Gatesville (2-1-1)
Gatesville State School (1-0)
Glen Rose (2-2)
Godley (2-0)
Goldthwaite (22-19)
Gorman (41-16-5)
Graham (0-1)
Granbury (6-3-4)
Grand Saline (0-1)
Grandview (0-1)
Greenville (0-1)
Groveton (0-1)
Gustine (2-0-1)
Hamilton (33-32)
Haskell (0-2)
Hawley (1-1)
Hico (25-15-1)
Hillsboro (0-1)
Holliday (1-0)
Honey Grove (0-1)
Howard Payne JV (1-0)
Iraan (1-0)
Italy (2-2)
Itasca (2-0)
Junction (0-1)
Keller (0-3)
Lake Worth (1-0)
Lindsay (1-0)
Mart (0-3)
Mason (2-2)
Masonic Home (1-0)
May (1-0)
Maypearl (1-0)
McGregor (0-2)
Meridian (4-4)
Milano (0-1)
Millsap (3-3)
Mineral Wells (0-0-1)
Moran (1-0)
Muenster (1-1)
Munday (1-0-1)
Olden (2-0-1)
Olney (0-2)
Open (0-0)
Panhandle (1-1)
Perrin-Whitt (5-1)
Pilot Point (1-0)
Pioneer (1-0)
Quanah (0-1)
Quinlan Boles (0-1)
Ranger (40-13)
Reagan County (1-0)
Riesel (1-0)
Rio Vista (1-1)
Rising Star (6-2)
Roby (2-0)
Rochelle (0-1)
Roscoe (2-0)
San Angelo Lake View (1-1)
San Saba (11-12)
Santa Anna (5-1)
Santo (10-2)
Schulenburg (1-0)
Seagraves (2-0)
Seymour (1-1)
Sonora (0-1)
Stamford (2-1)
Stephenville (6-8-1)
Strawn (5-4)
Tolar (2-6)
Tuscola Jim Ned (4-0)
Valley Mills (4-4)
Valley View (1-0)
Waco Methodist Home (0-1)
Waco State Home (1-0)
Wall (2-1)
Weatherford (0-2)
Wellington (1-0)
Whitney (2-1)
Windthorst (1-0)
Wink (0-0-1)
Winters (4-2)
View Previous Seasons
No Data